Hakkımızda

Hem bir hastalığın hem de büyük bir mucizenin adıdır GAPS…

Nöroloji ve Beslenme doktoru, Natasha Campbell Mcbried’ ın geliştirdiği, beslenmeye dayalı doğal bir tedavidir. Hem bir hastalığın hem de büyük bir mucizenin adıdır GAPS...

“GAPS-Gut and Psychology/Physiology Syndrome” (Bağırsak ve Psikoloji/Fizyoloji Sendromu)

GAPS, hastalığın adıdır.

Çünkü bağırsak mikrobiyatasının bozulması sonucunda bağırsağın sindirim ve emilim görevini yapamaması, aynı zamanda bağırsak bariyerinin hasar görmesi sonucu sızdıran bağırsak sendromunun oluşması ve bunun sonucunda beynin ve bedenin toksinlenmesi, daha anlaşılır bir ifade ile adeta zehirlenmesiyle, psikolojik ve fizyolojik hastalıklara sebep olmasıdır. Beynin toksinlenmesi; paronayadan şizofreniye, disleksiden otizme, kaygıdan depresyona, dispraksiden OKBye, epilepsiden alzheimer’e, demansa, parkinsona vb. hastalıklara sebep olur.

Bedenin toksinlenmesi; astımdan alerjiye, diyabetten metabolik sendroma, romatizmadan romatoid artrite, kolesterol ve tansiyon sorunlarından; MS’e, ALS’ye kardiyovasküler hastalıklara kadar bir dizi hastalıklara sebep olur.

GAPS tedavinin adıdır.

Çünkü, bağırsak mikrobiyatasının yeniden yapılandırılması, bağırsak bariyerinin yeniden oluşması, vücudun toksinlerden arınması ve detoksifikasyon sisteminin yeniden çalışması sonucu; hem psikoloji sendromu, hem de fizyoloji sendromlu hastalıkların iyileşmesine sebep olur. Konvansiyonel tıbbın, iyileşemez olarak kabul ettiği kronik hastalıklar ve otoimmün hastalıklar iyileşir.

Hipokrat’ın yıllar öncesinden söylediği gibi “bütün hastalıklar bağırsakta başlar. Bağırsak hasta ise bütün vücut hastadır.” GAPS Tedavi protokolü, bağırsakları yeniden yapılandırarak, hastalıkların kaynağını ortadan kaldırır. Ve bunu yine Hipokrat’ın dediği gibi; “yedikleriniz ilacınız, ilacınız yedikleriniz olsun” sözleri, tam anlamıyla GAPS’ın mantığıdır.

GAPS, sağlıklı bağırsak; sağlıklı insan, mutlu insan, performanslı insan denkleminin anahtar sözcüğüdür. Birçok rahatsızlığın kök nedeni GAPS de yatıyor.

Peki çözüm ne. Çözüm GAPS i anlamaktan geçiyor... Çözüm, GAPS MUTFAĞINI tanımaktan geçiyor... Çözüm, bedenimizin aklına ve evrimine uygun beslenmekten ve yaşam tarzını uygulamaktan geçiyor.

Çözüm, GAPS protokolünü anlayıp; yaşamımızı kuşatan hastalıklara karşı kalkan oluşturmaktan geçiyor.

İşte bu sağlık dolu farkındalığı toplumun tüm kesimlerine duyurmak için GAPS TV hayata geçiyor.

Bir internet televizyonu olarak formatlanan GAPS TV, GAPS e bağlı rahatsızlıkların önlenmesi için hayatımıza küçük dokunuşlarla büyük etkiler yapmayı hedefliyor.

Uygulaması çok kolay olan GAPS mutfağının bir yaşam biçimi olarak seçilmesiyle, birçok fizyolojik ve psikolojik rahatsızlığın önlenebildiğini GAPS TV tane tane ve anlaşılır biçimde anlatıyor.

GAPS Hakkında

GAPS, kişinin bağırsakların ve sindirim sisteminin durumu ile vücudun geri kalanının sağlığı arasındaki bağlantının kısa açılımıdır. Nöroloji ve Beslenme Uzmanı Dr.Natasha Campbell-McBride tarafından adlandırılmış, açıklanmış, uygulanmış ve protokolü geliştirilmiştir.

GAPS hem sorunun, hem de çözümün adıdır.

İLETİŞİM

Yeşilbahçe Mahallesi Portakal Çiçeği Bulvarı Turunç Plaza No: 6 19, 07025 Muratpaşa/Antalya