GONCA ZEYBEK

GONCA ZEYBEK

GONCA ZEYBEK

GAPS TÜRKİYE TEMSİLCİSİ

Lisan eğitimim; Gazi Üniversitesi Fen Bilgisi ve Kimya Öğretmenliği ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümüdür. Kariyerimin son yılları yönetim ağırlıklı olduğu için, lisans eğitimimi yöneticiliğin tüm alanlarına ve kişisel gelişimime katkıda bulunacak ulusal ve uluslararası sertifika eğitimleriyle destekledim. 27 yıllık meslek hayatımda; okullarda  öğretmen ve eğitim yöneticisi, çeşitli hizmet sektörlerinde ise yönetici ve danışman olarak görev aldım.

Biyografimi GAPS TV için ve GAPSla ilişkilendirerek detaylı olarak devam ettirmek istiyorum.

Öğretmen, eğitim yöneticisi, çeşitli hizmet sektörlerinde yönetici ve danışman olarak geçen meslek yaşamımın sonlarında bir kolejin genel müdürlüğünü yaptığım sırada; bir yandan da bir kaç arkadaşımla birlikte özel bir kolej projesi üzerinde çalışıyorduk ve projeyi hayata geçirme noktasına kadar da getirmiştik. Fakat birdenbire ve her şeyi bir kenara bırakıp istifa edip evime dönmek zorunda kaldım. Çünkü her iki kızımın gittikçe ağırlaşan sağlık sorunları; onların yanında olmamı ve bizzat benim ilgilenmemi gerektiriyordu. Anladım ki; onların sağlık problemlerini klasik tıp yöntemleriyle aşmak mümkün değildi. Klasik tıp; korkunç yan etkileri olan semptom giderici kimyasal ilaçlar dışında bir yöntem sunamıyordu çünkü.  Doktorunuz, psikiyatri ana bilim dalı başkanı bir Profesör de olsa, son derece deneyimli uzman doktor da olsa, klasik tıbbın psikiyatri hastalarına sunduğu; türü, adı ve dozları değişen bir avuç ilaçtan başka bir şey değildi.

Kızlarımın her ikisi de yetişkindi ve Türkiyenin en seçkin üniversitelerini, sonradan teşhisi konulabilen çok ciddi olan hastalık tablolarının gizli semptomlarını yaşayarak bitirmişler meğer. Bugün; GAPSı öğrendikten sonra ancak, pazılın bütün parçalarını birleştirip kızlarımın hastalık öykülerinin  son resmini  görebiliyorum.

Asla tedavi etmeyen, sadece semptomlarını gideren ve yan etkileriyle; karaciğere, pankreasa, böbreklere, hormon sistemlerine vb. organlara çok büyük zararlar veren klasik tıbbın ilaçlarının yerine neler koyabilirdik? Klasik tıp dışında; geleneksel, doğal ve enerji tıbbının sunduğu bütün tedavileri denemeye başladık. Yıllar süren tedavilerin sonucunda anladım ki; bu yollarla da, psikiyatrik hastalıkların tedavisi  mümkün değildi ama, ilaçların yan etkilerinden zarar gören organların tedavisi için mükemmel sonuçlar alınıyordu. Bu da çok önemliydi, hiç olmazsa kızlarımın bedenlerini kurtarma şansım vardı.

Ama ben hala araştırmaya devam ediyordum ve araştırmalarımın sonucunda, nöropsikiyatrik hastalıkların sebebinin bağırsak flora anormalliğinden ve sızıntılı bağırsak sendromundan olduğunu öğrenmiştim. Ve yaptırdığımız çeşitli testler, analizler de bu gerçeği doğruluyordu. Son derece umutluyduk, neyle mücadele edeceğimizi biliyorduk artık. Bağırsak flora tedavisine yöneldik bu kez. Bir yıllık çabalarımızın sonunda, Türkiyede ve dünyada sunulan genel bir yöntemle (gıda intolerans testi sonuçlarına göre intolerans olan gıdaları diyetten çıkarmak; probiyotik, omega 3 ve diğer gıda takviyeleri kullanmak)  ileri düzeydeki bağırsak florasını tedavi etmediğini de öğrenmiş olduk.  

Ve umutsuz, moralsiz bir şekilde, panik içinde hala bir çare arayışı içinde internette araştırma yaptığım bir anda karşıma sarı renkli bir kitap çıktı. "Gut and Psychology Syndrome".  Amazon.comda satışı yapılıyordu ve kitapla ilgili yorumlar inanılmazdı.. Otizm, epilepsi, şizofreni, MS, çölyak, ülseratif kolit  gibi en ağır hastalıklardan; dikkat eksikliği, hiperaktivite, alerji, egzama gibi hayati olmayan hastalıklardan  iyileşenlerin yorumları vardı. 28 dolarlık kitabı 40 dolarlık en hızlı kargo ile satın aldık. Kitap; bağırsak florasını tedavi ederek, bağırsak kaynaklı olan psikoloji ve fizyoloji sendrom kapsamına giren hastalıkları tedavi eden GAPS tedavi protokolünün nasıl uygulandığını anlatıyordu.

Hemen Türkçeye çevirtip, kitapta anlatılan tedaviyi aynen uyguladık. Tedaviye başladığımızdan 2-3 ay sonra, bütün psikiyatrik hastalıkları grift bir şekilde yaşayan büyük kızım Pelinsu,  bütün ilaçlarından kurtulacak kadar semptomları ortadan kalktı. Ve o günden beri hiçbir psikiyatri ilacını kullanmıyor. Diğer kızım Feride Pınar da, en ağır semptomlarından kurtuldu ve "zaten bu ilaçların bana hiçbir faydası yok" deyip bütün ilaçlarını çöpe attı.

Yaşadığımız bu mucizevi sonucun ardından, GAPS Tedavisinin yaratıcısı Dr.Natasha Campbell-McBride ile iletişim kurduk ve GAPS kitabını Türkçeye kazandırmak istediğimizi açıkladık. Ve tedavi protokolünün nasıl uygulanacağını anlatan GAPS kitabının yayın hayatı, Ocak 2014 tarihinde başlamış oldu.  Ardından Dr.Natasha Campbell-McBride  davetlimiz olarak Türkiyeye geldi ve 18 Ekim 2014 tarihinde  İstanbulda gün boyu GAPS Konferansı verdi. Daha sonra bu konferans Türkçe alt yazıyla GAPS DVD olarak yayın hayatına girdi.

Aynı yıl (2014 yılında), GAPS Tedavi Protokolünün uygulamasına danışmanlık yapması amacıyla sadece doktor ve diyetisyenlerin katıldığı, GAPS Practitioner Sertifika Eğitim Programlarını organize etmeye başladık. Bugün itibariyle; 22.000 GAPS Kitabı okuyucusu, 454 GAPS Danışmanı doktor veya diyetisyeni, iyileşen hastalarıyla birlikte ile birlikte gittikçe büyümekte olan büyük bir GAPS topluluğu oluştu.

Bu topluluğun sesini daha geniş kitlelere ulaştıracak olan GAPS TV ile, milyonlarca kişinin hayatında değişiklik olacaktır. Yakında kurulacak olan GAPS Sağlık Vakfının projeleri ile konaklamalı tedavi merkezleri, GAPS Kreşleri, okulları vb projelerle milyonlarca insanın hayatında mucizevi değişiklikler olacaktır.

Hastalıklarımıza çare olan GAPS kitabının satın alınmasıyla başlayan GAPS hikayemiz, yüzlerce insanın da iyileşme hikayesi olmuştur. GAPS  TV ise, GAPS Tedavi protokolünün milyonlarca insanın öğrenmesine vesile olacak ve onların iyileşme hikayelerine tanık olacaktır.

Yarattığı GAPS Tedavi protokolüyle; dünyanın her yerinden, umutsuz ve çaresiz milyonlarca insanın GAPS Kitabıyla iyileşmesine vesile olup, onlara yeniden hayat şansı kazandıran Dr.Natasha Campbell-McBride sana bütün yüreğimle teşekkür ediyor ve günün birinde mutlaka Nobel ödülü kazanacağına inanıyorum. 


GAPS Hakkında

GAPS, kişinin bağırsakların ve sindirim sisteminin durumu ile vücudun geri kalanının sağlığı arasındaki bağlantının kısa açılımıdır. Nöroloji ve Beslenme Uzmanı Dr.Natasha Campbell-McBride tarafından adlandırılmış, açıklanmış, uygulanmış ve protokolü geliştirilmiştir.

GAPS hem sorunun, hem de çözümün adıdır.

İLETİŞİM

Yeşilbahçe Mahallesi Portakal Çiçeği Bulvarı Turunç Plaza No: 6 19, 07025 Muratpaşa/Antalya